Image default
Вести Македонија

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

На 10.01.2019 годинa во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило „Рено 9“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П.(18) од Скопје соопшти МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила И.П.(48), сопатничка во возилото „Рено“. Таа била пренесена во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје каде и била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Германскиот бизнис: Brexit и трговските спорови се најголемиот ризик за раст

Кире Андонов

Пападопулу: Протестите ја изразија желбата на Грците

ВМРО ДПМНЕ со прашање дали идниот концесионер на Дрисла е со криминално минато

Весна Коловска