Image default
Вести Свет

Среќен крај на случајот со киднапираното 13-годишно девојче(видео)

Полицијата го пронајде осомничениот за случајот со 13-годишната девојка од Висконсин, која беше киднапирана во октомври,а нејзините родители беа убиени.

Џејк Томас Петерсон (21) е  обвинет за убиство од прв степен и за киднапирање, соопшти полицијата.

Џејми Клос беше пронајдена во четвртокот и се очекува да биде вратена на семејството. Тетката на Џејми, Сју Аллар, изјави дека оваа вест ја  чекаат три месеци.
-Едвај чекам да ја гушнам, изјави тетката на Џејми.

Киднапираната девојка прва ја здогледала локалната наставничка Џин Нуттер додека го шетала  кучето, ја здогледала Џејми,кој кон неа извикала: „Ве молам, помогнете ми не знам каде се наоѓам,изгубена сум“!

Полицијата верува дека Џејк Томас ги убил родителите на  Џејми, но неговата цел била да го киднапира девојчето.

Тие ја опишаа 13-годишната девојка како “единствена цел на осомничениот“ и  дека Џејми е “земена против нејзината воља”.

Полицијата сеуште не знае зошто токму  Џејми била мета на киднаперот.

Шерифот на  градот Барон, Крис Фицџералд,  изјави дека киднаперот Петерсон нема криминално досие во  Висконсин.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

МТСП го демантира тврдењето на „5 до 12″ за злоупотреба на згрижени деца

Вања Мицевска

Апелација одлучува по жалбата на Јанкулоска за „Тенк”

Вања Мицевска

Рохани: Господине Трамп не си играјте со опашката на лавот, ќе зажалите

Кире Андонов