Image default
Вести Македонија

Продолжува протестот пред Собранието

Извикувајќи предавници околу стотина граѓани протестираат против уставните измени додека во Собранието на Република Македонија започна 75-та седница.

Од импровизираната бина се читаат имињата на сите 80 пратеници кои треба да гласаат за уставните амандмани и прифаќање на Договорот од Преспа.

Протестот пред Собранието против уставните измени започна во 12 часот во организација на здруженијата „Македонија блокира” и партијата Единствена Македонија.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Jавна расправа за законот за прекин на бременоста

Шекеринска: Единствен пат до ЕУ е час поскоро да станеме членка на НАТО

Габриела Додевска

Трајковски: Планираме да го зголемиме фондот за изградба на станови

Трајче Гогов