fbpx
Image default
Вести Македонија

Пред Собранието се уште трае протестот

Протестот против уставните измени продолжува додека во Собранието пратениците ги изгласаа уставните измени во третата и последна фаза согласно Договорот од Преспа.

Од импровизираната бина се читаат имињата на сите 80 пратеници кои треба да гласаат за уставните амандмани и прифаќање на Договорот од Преспа.

Протестот пред Собранието против уставните измени започна во 12 часот во организација на здруженијата „Македонија блокира” и партијата Единствена Македонија.

Поврзани вести

Со евтина тарифа на регулираниот, до пониска цена на струја за домаќинствата на слободниот пазар

Провокативните илустрации на Давид Бонаци

Средба на книжевните преведувачи во Лешок