Image default
Спорт Фудбал

Полицијата од Лас Вегас побара примерок од ДНК од Роналдо по обвиненијата за силување

Полицијата во Лас Вегас издаде налог за примерок на ДНК од Кристијано Роналдо како дел од нивната истрага за наводите за силување .

Адвокатот на Роналдо 33-годишниот Питер С. Кристијансен за BBC Sport изјави дека тоа е “многу стандардно барање” во истрагата.

Налогот бил испратен во судот во Италија.

Роналдо негира дека ја нападнал Кетрин Мајорга во хотел во Лас Вегас во 2009 година.

 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

ОДБОЈКА: Македонија е поразена од репрезентацијата на Швајцарија

Трајче Гогов

Научник од Шпанија тврди: Можеме да го клонираме Меси кој би бил на исто ниво како и вистинскиот

Тотенхем е во потрага по напаѓач, на повидок е шокантен трансфер