Image default
Забава

Питон нападнат со повеќе од 500 крлежи спасен во Австралија

Човек во Австралија спаси питон кој беше пронајден со стотици крлежи.

Змијата, за кој мислевме  дека е болна и обложена со паразити, лежеше во базен во дворот на Голд Коуст во Квинсленд.

Ветеринарот ја отстранил змијата и ја зел на лекување во клиника за дивиот свет.

Ветеринарите отстранија повеке од 500 крлежи од змијата, и се очекува да оздрави – изјави Тони Харисон за BBC

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Ен Хатавеј вети дека нема да пие во наредните 18 години за да биде подобра мајка на нејзиното 21-месечно бебе(видео)

Трајче Гогов

Пријатели меѓу славните

Том Харди го крсти својот син Форест Гамп

Трајче Гогов