Image default
Вести Свет

Мал град во Европа лежи на 72 илјади тони дијаманти

Градот Нордлинген во германската сојузна држава Баварија е формиран врз тло богато со дијаманти кои потекнуваат од пред 15 милиони години кога астероид ја погодил Земјата.

Целосната вест прочитајте ја тука

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Нападите на Трамп може да ѝ користат на Меркел

Кире Андонов

ОЈО: Ќе се истражува кој помогнал во бегството на Војминовски

Вања Мицевска

Дебата: Проценка е дека над 70 отсто од играчките во земјава се без декларација за состав и потекло