Image default
Вести Македонија

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила.

Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни причини.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Церар: Процесот во Парламантот е легитимен и ја изразува волјата на граѓаните

Трајче Гогов

Каратистите на Макпетрол на силен турнир во Хрватска

Трајче Гогов

ЕУ воведува квоти за македонскиот челик и алуминум: Можни загуби од 100 милиони евра годишно

Вања Мицевска