fbpx
Image default
Вести Свет

Жена и две деца починаа откако таа беше избркана од дома поради менструација

Aмба Бохара од Непал почина откако семејството ја избрка од дома затоа што имаше менструација. Несреќната жена е пронајдена мртва во ладна колиба со нејзините две деца.

Телата беа пронајдени еднододруго, а децата имаа само седум и девет години. Причината за смртта е најверојатно задушување, бидејќи жената запалила оган за да се згреат таа и децата во ледената колиба..

Целосната вест прочитајте ја тука

Поврзани вести

Почнуваат уписите на Универзитетот „Гоце Делчев“

Во Скопје утре посебен сообраќаен режим

Вања Мицевска

Сообраќајот по влажни коловози со остатоци од кашест снег