Image default
Вести Македонија

Времето денеска: Сончево со умерена облачност и слаб снег

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерна облачност и со слаб до умерен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе има услови за слаб снег.

Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус два, а дневната од минус четири до три степени.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе достигне до еден степен.

Од утре попладне до недела времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури и со услови за магла по котлините. Во понеделник во текот на денот ќе има нови врнежи од снег со слаб до умерен интензитет.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Дебата за нови технологии за гласање: Биометриска верификација, електронско гласање и автоматизација на изборниот процес

Габриела Додевска

Снег во Маврово, дожд во Пелагонија и Повардарието, а магла во Скопје и Тетово

Габриела Додевска

Нова тужба од стечајниот управник против Кунико рисорсис    

Трајче Гогов