Image default
Забава Свет

Работникот кој секој ден оди на работа пливајќи (Видео)

Повеќето луѓе патуваат со автобус, воз или со автомобил – но Бенџамин Дејвид оди на работа пливајки  во реката Исар во Минхен.

„Пливам секој ден, некогаш и двапати дневно. Во зима пливам поретко, со костим за нуркање. Користам водоотпорна торба за да си ги ставам потребните работи,кога се затвора се дува и може да се користи и како перниче. Понекогаш луѓето погледнуваат во мене и се смеат, или прашуваат што правам“, раскажува Дејвид.

Како изгледа неговиот пат до работа, погледнете во продолжение:

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Педесет и шестгодишна Русинка изедена од нејзините свињи

Љупчо Шатевски

Приведен 26-годишен маж од Кина за експлозијата пред Амбасадата на САД во Пекинг

Трајче Гогов

Јапонија се повлекува од Меѓународната комисија за китолов

Трајче Гогов