Image default
Вести Македонија

На битолска Ортпедија нема слободен кревет (аудио)

Мразот и снегот го наполнаа одделението за ортопедија во Клиничката болница во Битола. Откако падна првиот снег во Битола, пациентите со скршеници двојно се зголемија.

Во ортопедското одделение нема веќе слободен кревет, а пациентите се препраќаат во одделението за физикална терапија. Најчести пациенти се повозрасни лица над 60 години.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Вуцис: Слоганот „Македонија е една и грчка“ е иредентистички

Кире Андонов

ВМРО-ДПМНЕ: Преименувањето на МРТ е доказ дека Заев и СДСМ не го сочуваа институционалниот идентитет

Коцијанчиќ: Европската перспектива на Скопје е многу сигурна и покрај заканите на грчката опозиција

Вања Мицевска