Image default
Спорт Фудбал

Интер се засилува: Аргентинец пристигнува на „Џузепе Меаца“

Италијанските медиуми пишуваат дека Интер го посакува фудбалерот на Удинезе, Родриго де Пол.

Поранешниот фудбалер на Валенсија игра фантастично сезонава, иако тимот на Удинезе се мачи, па привлече голем интерес од многу тимови.

Интер е најсериозен во намерата да го ангажира, а „нераѕурите“ сакаат да го ангажираат до крајот на јануари.

Удинезе не сака да го пушти, но очигледно нема да можат да одолеат на понудата на клубот од Милано, која би требало да се движи меѓу 25-30 милиони евра.

Превземено од: supersport.mk

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Абрамович нема намера да го продава Челзи

Трајче Гогов

Нејмар незадоволен во Париз, сака да се врати во Барселона

Трајче Гогов

Сензационални најави: Толку беше од Јунајтед – Санчез ќе се враќа во Арсенал

Емилија Бунтеска Нацоска