Image default
Забава

Интересен факт: Кој во Британија може да вози без дозвола?

Таа нема дозвола, вработува лични возачи, но кралицата Елизабета II сè уште сака да седне  зад воланот.

Како дел од „кралската прерогатива”, моќта и правата што ги поседува, Елизабетa е единствената личност во цела Британија која може да вози без дозвола – и таа може да оди брзо или бавно колку што сака!

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Бермудите – неистражен рај за туристите

Трајче Гогов

Совети за нега на косата во летниот период

Вања Мицевска

Се’ за храна: Чај од банана и цимет против несоница

Трајче Гогов