Image default
Спорт Фудбал

Шпански медиуми:Реал почнал преговори со претставниците на Мурињо

Шпанските медиуми пишуваат дека Реал Мадрид ги почнал разговорите со претставниците на Жозе Мурињо, кој сакаат да го вработат како нивни следен тренер.

Реал Мадрид на почетокот на сезоната го отпушти Хулен Лопетеги, кој ужасно го предводеше тимот, а потоа на негово место седна Сантијаго Солари, кој во последниот период се наоѓа во резултатска криза.

Мурињо очигледно е главен кандидат за тренерската позиција на крајот на сезоната, па според „Сан“, претседателот на Реал, Флорентино Перез смета дека Португалецот е идеален кандидат за таа позиција.

Во текот на вчерашниот ден се појавија шпекулации дека Мурињо имал два услови, односно сакал квалитетен дефанзивец и напаѓач пред да го преземе клубот.

 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Колинда им ја „украде“ прославата на Французите (фото)

Кире Андонов

Црногорски талент падна сред тајм-аут, докторите не можеа да го спасат!

Трајче Гогов

На соиграчите им забранив да го бараат дресот од Роналдо, бидејќи тој може да биде само мој

Трајче Гогов