Image default
Ракомет Спорт

Павел Атман ке го пропушти Светското првенство

Репрезентацијата на Русија се подготвуваше за најлошото сценарио и тоа и се случи.

После проценките на медицинскиот тим, одлучено е Павел Атман да не патува за Германија. Тој во текот на припремите ја обнови повредата на скочниот зглоб и ќе мора да го пропушти Светското првенство.

Негова замена најверојатно ќе биде Максим Михалин.

Да потсетиме, Русија се наоѓа во групата А заедно со Франција, Германија, Србија, Бразил и Кореја.

Прва средба ќе им биде во четврток против репрезентацијата на Србија.

Превземено од: supersport.mk

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Англичаните тврдат: Абрамович веќе го загуби трпението, две големи имиња како замена за Сари?!

Дефо доби божиќен подарок, кој го заслужи пред десет години!

Трајче Гогов

СП 2018: Германците ги враќаат билетите

Вања Мицевска