Image default
Спорт Фудбал

Кетрин добива помош: Роналдо бил голем лажго и психопат, а признал и дека има психички проблеми

Кристијано Роналдо минатата година се соочи со многу турбуленции. Португалецот направи трансфер од Реал Мадрид во Јувентус, но притоа се соочи и со обвинувања за  засилување од страна на американската студентка Кетрин Мајорга.

Силувањето се случило во 2009 година во Лас Вегас, а иако Роналдо платил 300.000 фунти за да молчи. Сепак, поради тешките последици кои ги има и денес, таа реши да ја откри приказната пред светската јавност.

Додека судските органи се занимаваат со случајот, многумина застанаа во одбрана на Роналдо, меѓу кои и неговите поранешни девојки, кои го опишаа како џентлмен. Но, така не смета и Јасмин Ленар, која имаше љубовна врска со Португалецот пред една деценија.

„Никој навистина не го познава каков е. Ужасно е колку луѓе се потпираат само на еден дел од неговиот карактер. По долго размислување решив да ја побарам Кетрин и нејзините адвокати за да им помогнам. Не можам повеќе да ги слушам лагите. Имам снимки, кои ќе бидат од голема важност за тимот на Кетрин. Имам илјада пораки од него. Тие со сексуална содржина апсолутно се совпаѓаат со тие на Кетрин. Ми призна дека има психички проблеми. Тој е брутален лажго и психопат“, напиша Јасмин на Твитер.

Превземено од: Supersport.mk

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Балде: Ми се оствари сонот од детството

Трајче Гогов

Четири години затвор за поранешниот потпретседател на ФИФА

Трајче Гогов

Јувентус ја продолжи соработката со Алекс Сандро

Трајче Гогов