Image default
Забава

Во Јапонија спиењето на работно место станува дел од работните обврски

Јапонските работодавачи одлучија спиењето на работното место да стане дел од работните обврски на секој вработен.

Целиот текст прочитајте го тука

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Лондонски фитнес тренинзи во духот на Брегзит

Трајче Гогов

Како да носите сенка со светки, а да не изгледате како диско топка

Старица „уапсена“ во полициското шоу „Полицајци“

Трајче Гогов