Image default
Спорт Фудбал

Видео: Тотенхем го доби првиот меч, Челси погоди две стативи

Во првиот меч од полуфиналето во англискиот Лига куп, фудбалерите на Тотенхем на „Вембли“ победија со 1-0 против Челси.

Двата тима играа со силни состави, па имавме шанса да видиме интересен меч, кој го реши Хари Кејн од пенал во 26. минута.

Челси беше доминантен во продолжение од средбата, но не успеа да стигне до израмнувачки погодок, иако двапати ја погодија стативата на Тотенхем.

Реваншот помеѓу двата тима се игра на 24 јануари во Лондон на „Стемфорд бриџ“.

Превземено од: supersport.mk

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Осум играчи на Реал Мадрид со нејасна иднина

Вања Мицевска

Што е следно за Македонија – дуел со „братска“ Русија

Кире Андонов

Визардс ставија крај на серијата на Оклахома

Трајче Гогов