Image default
Спорт

Еден од најдобрите возачи во Формула 1 повторно заврши во болница

Еден од најдобрите возачи во Формула 1 на сите времиња, Ники Лауда повторно заврши во болница поради лошата здравствена состојба.

Здравствената состојба на Лауда се влошила, поради што морало да биде итно префрлен во болница во Виена. Во моментов се наоѓа на дел за интензивна нега и се наоѓа под надзор на доктори.

Според австриските медиуми, Лауда ќе остане во болница најмалку седум дена, па докторите ќе ја следат неговата состојба.

Поради слични проблеми Лауда заврши во болница и пред неколку месеци, но за среќа тогаш немаше никакви последици.

„Минатото лето Лауда поради тешка состојба доби трансплантираното белодробно крило. Операцијата траеше пет часа, а Лауда се чувствуваше добро по неа. Сепак, и најмала настинка може да му направи проблеми“, соопштија од болницата.

Превземено од: supersport.mk

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Серена пред сестринскиот дуел: Ќе биде тешко со Венус

Трајче Гогов

Триумфот над Монпелје нема да биде вреден ако не се победи Кристијанштад

Трајче Гогов

Јувентус ја продолжи соработката со Алекс Сандро

Трајче Гогов