fbpx
Image default
Вести Македонија

Во Берово минус 21, во Битола минус 20

Минус 21 степен се измерени изутринава во Берово, минус 20 во Битола, минус 18 во Маврово, а минус 17 во Струмица.

Под нулата е насекаде во Македонија. Според прогнозата на УММР, студеното време и минусните температури ќе продолжат и во текот на денов.

На планините е формирана снежна покривка која е највисока во Маврово 66 сантиметри и во Крушево 27 см.

Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови. Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во благо покачување.са/сд/

Поврзани вести

Околу 30.000 мигрантски бебиња се родиле во Германија годинава

Вања Мицевска

Кинески суд осуди на смрт напаѓач во градинка

Жена уби три лица пред да се самоубие во Мериленд