Image default
Спорт Фудбал

Вилјареал има засилување од Премиерлигата

Шпанскиот клуб Вилјареал потпиша со досегашниот фудбалер на Лестер, Висенте Ибора до 2023 година, така беше соопштено на нивниот клупски сајт.

Ибора во 2017 година стигна во Лестер од Севилја, а одигра 37 натпревари и постигна четири голови.

„Ибора е искусен фудбалер од средината на теренот и доминантен во скокот. Квалитетен е пред противничкиот гол. Ова е престижен трансфер за нашиот клуб“, пишува во соопштението на екипата.

Финансиските детали од трансферот не се објавени, па најверојатно наскоро ќе се појават повеќе информации за тоа.

Превземено од: supersport.mk

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

На соиграчите им забранив да го бараат дресот од Роналдо, бидејќи тој може да биде само мој

Трајче Гогов

Падна и Бахреин: Втора победа на македонските ракометари на СП 2019

Габриела Додевска

Барселона му удри „корпа“ на Ракитиќ: Хрватот ќе бара спас во Италија!?

Кире Андонов