Image default
Спорт Фудбал

Модриќ: Не е нормално што ни се случува

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, по шокантниот пораз од Реал Сосиедада (0:2), рекол дека на тимот му фалат многу работи за да се врати на победничките патеки.

„Не постигнуваме голови, не сме сплотени кога сме на теренот, примаме лесни голови дури и на домашен терен, а не постигнуваме доволно.Мораме да седнеме и да разговараме, да го лоцираме проблемот. Ова не е нормално, не ни се случило еднаш туку многу пати. Мораме да најдеме решение, многу фудбалери не се на своето ниво“, изјавил Модриќ и дополнил.

„Лично мислам дека морам да играм многу подобри и да ја преземем одговорноста. Ова се тешки моменти за клубот, но вакви моменти треба да не обединат“.

Најдобриот играч во светот рекол дека тренерот не е виновен за она што им се случува на играчите на теренот.

„Солари работи одлично, но не може тој да влезе и да постигне гол, ние треба да играме подобро. Не смееме повеќе да киксираме…Верувам во тренерот, не треба сега него да го посочиме како виновник, сите мора да се погледнеме во очи“, завршил Модриќ.

Реал, во моментов е на петтото место во Примера со 30 бода, десет помалку од Барселона. Во наредната рунда Реал ќе гостува кај Бетис.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Натпреварувачи од четири држави на меѓународниот коњички турнир „Скопје 2018“

Трајче Гогов

Почина Патрик Бауман, генерален секретар на ФИБА

Габриела Додевска

Брестовац посакува Металург со триумф да го финишира СЕХА првенството