Image default
Вести Македонија

Едно лице загина, четворица тешко повредени

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи вчера на патот Битола – Ресен, кај место викано „Чешми”. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 16,00 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај место викано „Чешми”, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило сеат кордоба со прилепски регистерски таблици, управувано од Љ.П.(64) од Прилеп, и патничко моторно возило фолксваген пасат со охридски регистерски таблици, управувано од Д.К.(38) од село Дрмени, Ресенско.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Четириесет и еден возач санкционирани за брзо возење во Скопје

Габриела Додевска

Наградени најбрзите дедомразовци во трката во Скопје

Вања Мицевска

Композиторот на хрватската химна почива во Нови Сад и им е неинтересен и на Србите и на Хрватите

Љупчо Шатевски