Image default
Кошарка Спорт

Визардс ставија крај на серијата на Оклахома

ашингтон Визардас убедливо славеа во Окалхома 116:98, иако Расел Вестбрук забележа нов трипл-дабл. Без Џон Вол и Двајт Хауард, Визардс најдоа сили да ја прекинат серијата од три победи на Оклахома.

Гостите од престолнината на САД, одиграа одличен меч, ги добија сите четвртини и заслужено победија.

Бредли Бил ги предводеше Визардс до 16. победа во 40. натпревар сезонава. На спротивната страна Вестбрук забележа 22 поени, 15 скока и 13 асистенции, а Пол Џорџ заврши со 20 поени.

Оклахома се на третата позиција на Западот со 25 победи и 14 порази.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Ждребот за УС Опен одреди: Федерер против Ѓоковиќ во евентуално четвртфинале

Видео: Најдоброто од Коби Брајант

Кире Андонов

Наполи ќе го продаде Инсиње ако некој плати 200 милиони евра

Габриела Додевска