Image default
Вести Македонија

Град Скопје апелира да не се палат огнови на отворено за празниците

Градските власти апелираат до граѓаните да се воздржат од палење огнови на отворено по повод божикните празници со цел да се заштити животната средина и амбиенталниот воздух.

– Апелот е усогласен со градоначалниците на сите скопски општини кои решија да се откажат од доделувањето дрва за оваа намена со цел да се спречи дополнително загадување на воздухот во главниот град, се вели во соопштението од Град Скопје.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Македонската филхармонија со „Моја љубов” по повод Денот на вљубените

Кире Андонов

АВМУ: Анкети заклучно со 24 септември, референдумскиот молк од 28 септември

Габриела Додевска

РСБСП: Младите возачи да ги почитуваат правилата за ограничување на брзината и да не возат под дејство на алкохол

Вања Мицевска