Image default
Спорт Фудбал

Лука Модриќ најдобар спортист на светот во анкетата на АИПС

Лука Модриќ, најдобриот хрватски спортист и фудбалер на светот,својата колекција на лични признанија ,денес додаде уште едно,награда за најдобар спортист на светот во изборот на Меѓународното здружение на спортски новинари (АИПС).

Во анкетата учествувале 359 новинари од 87 земји,а Модриќ победил со 419 поени ,пред двајцата најдобри тенисери во светото Новак Џоковиќ(337 поени) и Роџер Федерер (290 поени).

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Надал победник на Роџерс купот

Трајче Гогов

УЕФА со официјално мислење за пеналот на дуелот ПСЖ – Манчестер Јунајтед

Лазаров: Да ги искористиме претстојните натпревари, за подобар настап на Мундијалот

Трајче Гогов