Image default
Спорт Фудбал

Кариус фатен со една од најубавите жени во светот

За Лорис Кариус изминатата 2018. година нема да му остане во добри сеќавања. Иако со Ливерпул настапи во финалето на ЛШ, овој германски чувар на мрежата направи грешки токму во таа ноќ, па беше предмет на исмевање, а кратко потоа му беше покажана и излезната врата на Енфилд.

Кариус потоа мирот го пронајде во турскиот Бешикташ, а покажа дека е успешен на едно друго поле, неповрзано со фудбалот – љубовта. Со обзир дека паузата е во тек, Кариус одлучил да отпатува во Мајами и тоа заедно со Софија Томала, која е една од најубавите жени во светот. Токму и за таква ја профласи FHM магазинот во 2010 година.

Папараците ги фатиле нив двајца заедн на плажа како разменуваат нежности во хотелски базен, што доволно покажува дека голманот конечно се смирил после шпекулациите околу бурниот љубовен живот кој кружеа во изминатите два месеци.

Софија инаку е поранешна девојка на англиската рок ѕвезда Гавин Росдејл, со кој прекина на крајот од ноември, можеби баш и поради Кариус.

 

Превземено од: supersport.mk

 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Тинејџерот Циципас го победи Ѓоковиќ во Торонто

Интер се договори и за Артуро Видал

Трајче Гогов

На Роналдо му недостигаат четири гола за да стигне до неверојатен рекорд

Трајче Гогов