Image default
Видео

Видео: Моќна детска порака за спас на дождовните шуми

Децата од видеото во прилог се надеваат дека ќе допрат до оние кои ги уништуваат дождовните шуми, инаку живеалиштa на орангутаните. Браво за иницијативата!

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Македонски нуркач сними подводен лов на змија во Охридското Езеро

Трајче Гогов

Ноќен Експрес || Игри на среќа – 14.09.2016

Трајче Гогов

Ноќен Експрес || Асоцијации и враќање во иднината со најдоброто од Ноќен експрес – 10.06.2016

Трајче Гогов