ММС

Објавено на: 02/10/21 3:42 PM

Жените родени во овие три знаци се магнет за мажите

Се ближи денот на вљубените, а додека некои планираат како да го поминат тој ден со својата девојка или момче, други се сами. Ако се прашувате зошто можеби сè уште не сте ја пронашле сродната душа, астрологијата може да ви даде одговор.

Жените родени во знакот на Бик, Близнаци и Јарец, тешко се можете да им одолеете речиси сите мажи паѓаат на нивниот шарм, што лесно можат да најдат партнер.

Еве зошто е тоа така.

Бик

– Не постои маж кој може да одолее на нејзиниот шарм, убавина и сила. Оваа жена секогаш е најгласна личност во просторијата. Мажите ги привлекува о војот хумор и поседува силни лидерски вештини, поради тоа е склона на организација и контрола. Таа е убава и однадвор но и одвнатре.

Близнаци

– Има традиционална убавина која обично можете да ја видите само во старите филмови и секогаш се однсува како вистинска дама. Многу добро ги цитира луѓто, па на неа не можете да и прдавате приказни, бидејќи нема да ја „купите“. Жените родени во овој хороскпски знак имаат прекрасни и сјајни очи, па кога ќе погледнете во нив, нема да можете да им одолеете. Веднаш ќе се заљубите во нив.

Јарец

– Не сака врска за една ноќ, па никогаш нема да биде со некој кој сака краткотрајно уживање. Подобро би останала сама отколку да се задоволува со помалку од тоа што го заслужува. Интелегентна е , па кога ќе разговарате ќе ви биде интересно и ќе научите работи кој претходно не сте ги знаеле. Сака мажи кои имаат нешто паметно да кажат. Знаат дека изгледот може да се промени, но начинот на кој мажот размислува и мисли, нема да се промени толку лесно. Силна е и секогаш ги постигнува сите цели без оглед на тоа колку време и треба. Оваа жена никогаш не била во насилна или токсична врска бидејќи доволно се цени и не дозволува мажи да ја контролираат.

 

Извор и фото: Србија данас.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.