fbpx
Image default
Вести Македонија

На граничниот премин Табановце уапсено е лице од Кочани барано од МВР

Вчера на граничниот премин Табановце на излез од Република Македонија при пасошка контрола околу 23 часот и 55 минути, констатирано било дека лицето со иницијали Д.М (34) од Кочани се барало од МВР – Одделение за потраги.

Лицето било приведно и предадено на полициските службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, соопштуваат од МВР.

 

 

Поврзани вести

Плоштад во Москва именуван по британскиот двоен шпион Филби

Вања Мицевска

Бројот на населението во Кина во „незапирлив“ пад

Во полошко полицијата за шест месеци открила 1.118 возачи без дозвола