Image default
Вести Македонија

На граничниот премин Табановце уапсено е лице од Кочани барано од МВР

Вчера на граничниот премин Табановце на излез од Република Македонија при пасошка контрола околу 23 часот и 55 минути, констатирано било дека лицето со иницијали Д.М (34) од Кочани се барало од МВР – Одделение за потраги.

Лицето било приведно и предадено на полициските службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, соопштуваат од МВР.

 

 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Укината забраната за камиони на Плетвар, оспособен Демир Капија – Гевгелија

Весна Коловска

Франција ќе изведе пред суд 14 лица за нападите во 2015 година

Вања Мицевска

Македонски автобус се преврте близу Лесковац: Три лица починаа, 32 се повредени

Вања Мицевска