Image default
Вести Свет

Автобус влета на фрекфрентна улица: Пет лица загинаа, а 21 лице е повредено

Автобус влета помеѓу автомобили и мотоцикли на фрекфентна улица во кинескиот град Лонџан. Инцидентот се случил кога маж под закана со нож удрил автобус и потоа со возило намерно се залетал кон улицата, удирајќи повеќе автомобили и мотоцикли. По ова, полицијата успеала да го совлада мажот и да го уапсат.

Во овој инцидент најмалку пет лица, помеѓу кои и еден полицаец загинаа, а најмалку 21 лице е повредено.

Причините и мотивите за постапката на мажот, чиј идентитет не е соопштен, засега не се познати. Полицијата поведе истрага за случајот.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Сe окрупнува отпорот против изградба на цинкара во Кавадарци

Трајче Гогов

Уште една контроверзна видео игра го освојува светот

Трајче Гогов

ВМРО ДПМНЕ го честита Денот на независноста: Не смееме да дозволиме реализација на антидржавни и антинационални политики

Габриела Додевска