fbpx
Image default
Вести Македонија

Радовишанец пронајден мртов во неговиот дом

Утринава во полицијата било пријавено дека бил пронајден починат маж во неговиот дом во Радовиш.

Од СВР Струмица ја потврдија веста и информираат дека според досегашните сознанија не станува збор за убиство.

Засега не се соопштува идентитетот на починатиот.

Полицијата во присуство на јавен обвинител врши увид на местото.

 

Превземено од: Макфакс

Поврзани вести

Најмалку 10 авганистански војници загинаа при напад на талибанците врз воена база

Обвинет од 27 април со документ за психичко растројство ќе се брани пред суд

Трајче Гогов

„Јени шафак“: Кашоги пред убиството разговарал со принцот Салман