Image default
Вести Македонија

Камион прегазил жена пешак во Гостивар

Во сообраќајка со трагични последици една жена пешак го загуби животот на булеварот „Браќа Гиновски” во населбата Малеарди.

Според првичните информации на СВР Тетово, сообраќајката се случила околу 13:30 часот кога камион налетал на жена пешак, а од силината на ударот жената починала на самото место. Идентитетот на жената пешак се уше не е познат.

Во моментов увидна екипа на полициска станица Гостивар и јавен обвинител вршат увид по што ќе биде појасно под какви околности се случил трагичниот настан. Едниот крак од булеварот во моментов е во прекин, а сообраќајот се пренасочува на двата кружни ток.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

За пет дена откриени 121 мигрант на граничната линија кај Лојане

Габриела Додевска

Пронајден починат прилепчанец во река кај „Подводенци“

Трајче Гогов

Во Атина притворени осум лица, фрлале боја на амбасадата на САД

Трајче Гогов