Image default
Вести Македонија

34 годишниот Али Бектеши е полицаецот кој утринава беше прегазен од воз во Маџари

Само 34 години имал Али Бектеши, полицискиот службеник, кој почина на лице место утринава откако автомобилот во кој се наоѓал беше прегазен од товарен воз кој сообраќал на релација од Табановце кон Скопје.. Тој бил вработен во полициската станица во Гази Баба.

Од полицијата велат дека увидот се уште трае и дека допрва ќе се утврдуваат причините за несреќата. Известен е јавен обвинител од ОЈО Скопје кој е на терен.

Во меѓувреме пријатели и познаници изразуваат сочувство до семејството на Али Бектеши преку социјалните мрежи.

Превземено од: fokus.mk

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Во Стојмирово, Кичево и Попова Шапка слаб снег

Трајче Гогов

Неделен бриф за 01.12.2018

Кире Андонов

Јавноста исклучена од судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Весна Крстева

Во Маврови Анови снежна покривка од 17 сантиметри

Габриела Додевска

Во прекин магистралниот пат Битола-Ресен на „Макази“

Кире Андонов

Анѓушев на форумот „Берлински дијалог за енергетска транзиција”