fbpx
Image default
Забава

LG создаде домашен пивомат

Кога ќе посакате свежо произведено пиво, тогаш тука е пивоматот, кој работи идентично како и кафематот на капсули. Пивоматот ќе биде промовиран во јануари 2019 година, на еден од најголемите технолошки саеми.

LG ВаmоНrоw работи на капусули, кои наместо кафе содржат cлад, квасец и хмељ.

Апаратот е прилагоден за производство на пет видови пиво. Дами, дали треба уште да размислувате што за новогодишен подарок на партнерот?

Поврзани вести

Хју Џекмен 22 години во среќен брак со неговата 13 години постара избраничка

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Дафинка Печорова

Како до совршена „wet look“ фризура? (ВИДЕО)