Image default
Вести Свет

Трамп задоволен од епилогот на насилните протести во Франција

Американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ ликува поради проблемите на неговиот гранцуски колега Емануел Макрон, поврзани со насилните протести против зголемувањето на данокот за гориво во Франција.

„Мило ми е што мојот пријател Емануел Макрон и демонстрантите во Париз се согласија со мојот заклучок од пред две години“, напиша Трамп на „Твитер“.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Анѓушев и Манчевски на 5. Самит за Западен Балкан во Виена

Кире Андонов

Јанакиески и Божиновски остануваат во притвор

Вања Мицевска

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Весна Коловска

Просечната плата е намалена за 1.200 денари

Трајче Гогов

Санкции бара одговорност од службените лица во затворот Шутка

Весна Коловска

Наместо на паркинг, автомобил на ,,капење“ во Охридското Езеро

Весна Крстева