Image default
Спорт Фудбал

Повреден играч од Јувентус

Како што пренесуваат италијанските медиуми, 37-годишниот стопер на Јувентус, Андреа Барзалји ќе мора да замине на пауза поради повреда на ректус феморис, еден од четирите мускули кои го сочинуваат квадрицепсот.

Барзалји не е стандарден оваа сезона во Торино, одигра само 200 минути фудбал оваа сезона, но без сомнеж ќе недостатува на екипата во поглед на ротацијата.

Поради повреда, го очекува рехабилитација од 45 до 60 дена, и јасно е дека за него оваа година е звршена.

Без сомнеж ќе ги пропушти дерби дуелите со Интер, Рома и Торино, како и последниот меч од групната фаза во Лигата на шампионите со Јанг Бојс, но и мечот од Суперкупот на Италија против Милан.

Извор: supersport.mk

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Според ЕСПН: Роналдо,Леброн и Меси се ,,топ три“

Весна Крстева

Балканците се хит во НБА

Неверојатна споредба на Касиљас и Де Хеа!

Трајче Гогов

Србија е нов планетарен шампион во одбојка

Кире Андонов

Во Италија стравуваат: Роналдо пред суспензија од УЕФА

Хасани ја продолжува кариерата во Саудиска Арабија

Трајче Гогов