fbpx
Image default
Вести Македонија

Крвичниот совет одлучува по жалбата за притворот на Милајков

Кривичниот совет на Основниот суд 1 денеска одлучува по жалбата за притвор на обвинетиот Сашо Мијалков, за предметот „Империја” на Специјалното јавно обвинителство.

Во неделата судијата Весна Димишкова му одреди 30 дневен притвор за „Империја”, а му го укина за предметот „Таргет-Тврдина”. Екс директорот на УБК, Мијалков е во притвор од 20 ноември.

За „Империја” триесетдневен притвор добија и Орце Камчев, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска, Цветан Панделевски и Тодор Мирчевски.

Превземено од:

Поврзани вести

Нормализиран сообраќајот на патот Кочани-Делчево-Берово

Габриела Додевска

Ципрас: Договорот од Преспа е историски чекор за цела Европа

Кире

 Бабовски: Продолжен рокот за аплицирање за поврат на парите за камати на апликантите кои реализирале ИПАРД инвестиција со кредит од домашните банки 

Габриела Додевска