Image default
Вести Свет

Во Белград убиен газда на позната коцкарница

Маскирани лица упаднале вчеравечер во кафуле и го изрешетале сопственикот на една од најпознатите белградски коцкарници.

Владо Поповиќ познат под името Влада Поп убиен е вчеравечер во кафуле во Белград а маскираните лица избегале во непознат правец.

Полицијата покрена акција ,,Виор” и е во активна потера по маскираните лица. Во пукотниците е повредено и 23 годишно момче , кое итно било префрлено во болница.

Поповиќ бил сопственик на казиното ,,Хавана” и лани бил уапсен поради изнуда на 110 000 евра. Тој исто така бил близок и до познати припадници на белградското подземје.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Почина работник во кумановската „ФЗЦ“

Кире Андонов

Тајландските момчиња во четврток излегуваат од болница

Вања Мицевска

Брза помош на судењето за 27. април – му се слоши на Кољо

Весна Крстева

Иванов го потпиша указот за Законот за амнестија

Габриела Додевска

ОБСЕ апелира на мирни протести во Тирана, Амбасадата на САД повика да се избегнува собирот

Вања Мицевска

ЗНМ бара да се деблокираат медиумските реформи во Собранието

Вања Мицевска