Image default
Спорт Фудбал

Реал Мадрид „украде“ млада ѕвезда од Манчестер Сити

Реал Мадрид договори уште еден талент, а по супер талентираните Винисиус Жуниор и Родриго Гоас, Флорентино Перез наводно го убедил Браин Дијас од Манчестер Сити.

Шпанскиот фудбалер има 19 години и Пеп Гвардиола во него има голема надеж. Дијас е голем талент заедно со Фил Фоден и неколку пати Гвардиола кажа дека ќе смета на него во иднина.

Сепак, Шпанецот очигледно не верувал во тие ветувања, а исто така му било тешко да го одби повикот од Реал Мадрид.

Дијас од први јануари ќе потпише преддоговор со „кралевите“, а наредното лето ќе се пресели во Мадрид како слободен фудбалер.

Постои опција Реал да го ангажира уште во јануари, доколку платат одредена сума за него.

Извор: supersport.mk

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

ПСЖ може да добие нов претседател

ЕХФ Куп: Еурофарм Работник-Хановер 17:29

Валверде за Меси: Тој е од друга галаксија…

Трајче Гогов

Меси: Не очекувавме дека вака ќе се мачиме

Кире Андонов

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

Трајче Гогов

Челси се збогува од Конте со – три реченици

Трајче Гогов