Image default
Култура Македонија

Недела на Шпански филм во Битола

Националната установа Центар за култура-Битола и Амбасадата на Шпанија во Република Македонија, вечер ја почнуваат неделата на Шпански филмови кои во битолското 3Д-кино ќе се емитуваат секоја вечер, до 5. декември.

Неделата на Шпански филм ќе почне со филмот „Добредојдовте господине Маршал”, а според програмата ќе бидат емитувани и филмовите „Чико и Рита”, „Југот”, „Смртта на велосипедистот”, „Без срам” и „Црвената верверичка”, а на свеченото затворање ќе биде емитуван филмот „Пеперутка”.

Од НУ Центар за култура-Битола информираат дека филмовите се со превод на македонски јазик, а влезот за секоја филмска проекција е бесплатен.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Да потсетиме што се’ Фејсбук контролира

Весна Коловска

Мицкоски прогнозира сто години затвор во случајот „27 април“

Граѓаните протестираат против промена на името, додека во МАНУ се расправа за придобивките од Договорот

Вања Мицевска

Кучиња скитници нападнаа неколку граѓани на Неготино

Габриела Додевска

Двајца работници тешко повредени во кругот на фабриката „Железара“

Трајче Гогов

Рускоска побара казни за обвинетите за „27 април”, законот превидува минимум 10 години затвор

Трајче Гогов