Image default
Спорт Фудбал

Серхи Роберто стана готвач за еден ден

Дефанзивецот на Барселона, Серхи Роберто стана готвач за еден ден.
Фудбалерот подготвуваше ориз по негов рецепт во ресторан во главниот град на Каталонија, со цел да помогне во финансирањето на фондацијата за Амиотрофична латерална склероза.
Од ресторанот му ветиле на Роберто дека ќе одделуват по едно евро за секоја нарачка од неговиот специјален ориз за добротворната цел.
Дефанзивецот на Барса ја прифаќа лично борбата со болеста, бидејќи неговата мајка страда од ова заболување.
Извор:МИА

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Робинсон: Без марихуана немаше да издржам 18 години во НБА

Трајче Гогов

25 години од првата победа на македонската фудбалска репрезентација против Словенија (ВИДЕО)

Габриела Додевска

Кутињо му се заблагодари на Меси за гестот: Уште еднаш покажа колку е голем

Трајче Гогов