Image default
Вести Македонија

Физички напад на сестра од КАРИЛ од родина на починат пациент

Роднинa на пациент, кој починал, физички нападнал медицинска сестра од КАРИЛ. Од одделот велат дека сестрата нема посериозни повреди, но оти сепак е многу вознемирена.

Итна прес-конференција најави и министерот за здравство Венко Филипче, на која ќе бидат обелоденети повеќе детали.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Пукање во Сан Диего на рокенрол маратон

Трајче Гогов

За сообраќајката на автобусот ќе одговараат директор и членови на УО на патната агенција

Весна Коловска

Нормализиран сообраќајот на патот Струмица – Ново Село

Кире Андонов

Новиот состав на ДИК стапува на должност

Кире Андонов

Вработен во СВР Штип фалсификувал службена исправа

Трајче Гогов

Најголем интерес за рефререндумот кај иселеницете во Швајцарија и Словенија

Трајче Гогов