Image default
Вести Свет

Уапсен поранешниот шеф на полицијата во Перу за трговија со бебиња

Полицијата во Перу соопшти дека уапсила осомничен синџир на трговија со бебиња во јужниот град Арекипа.

Меѓу 14-те лица уапсени во раните утрински рации е поранешниот шеф на националната полиција на Перу, генералот Раул Бекера. Тој сеуште не коментирал.

Полицијата се сомнева дека неговиот партнер е главен водач на бандата, која ги убедила сиромашните жени да ги предадат своите деца и потоа ги продале.

Бебето од пет месеци беше спасено како дел од рациите, изјавија официјални лица.

Полицијата соопшти дека 500 полицајци учествувале во истовремени рации на 18 објекти во индустрискиот град, со почеток во 03:00 по локално време (08:00 GMT) во вторникот.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Пожар кај Скопска Црна Гора

Пронајден починат прилепчанец во река кај „Подводенци“

Трајче Гогов

Меј длабоко жали поради одлуката да побара одложување на Брегзит

Вања Мицевска

МЖ Транспорт: Воспоставен железничкиот сообраќај од Лисиче до Усје

Трајче Гогов

Во Беровско се гасне пожар кај месноста Каменица

Општина Аеродром: Исцрпени се сите механизми за стопирање на зградата кај „Мајчин дом”

Габриела Додевска