Image default
Спорт Фудбал

Роналдо призна дека низ годините му фалел еден соиграч од Манчестер Јунајтед.

Кристијано Роналдо призна дека низ годините многу му фалел еден соиграч од Манчестер Јунајтед.

Станува збор за Вејн Руни со кого играа заедно во нападот на “црвените ѓаволи” во можеби најдобриот период на клубот  Олд Трафорд.

“За мене Вејн Руни е пример за сила и победнички менталитет. Никогаш не застанува, секогаш трча, му помага на тимот, фантастичен тимски играч е и постигнал голем број важни голови.Ми недостасува играта со него, но којзнае, можеби некогаш повторно ќе играме заедно”, изјави Роналдо.

Руни оваа сезона е член на американскиот клуб ДЦ Јунајтед со кого се пласира во плеј-офот од МЛС.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Сејдини нов претседстел на ФФМ и покрај противењето на АМС

Цензура на Бернабе: Тренер на Реал зборуваше против играчите и доби отказ

Фудбалерот што преживеа три терористички напади потпиша за Лион

Трајче Гогов

Брестовац за првпат прозиваше како селектор: Исланд мора да падне

Гризман останува во Атлетико

Вања Мицевска

Бејл и Реал со спротивни ставови – ова ќе резултира со трансфер листа