Image default
Спорт Фудбал

Меси не доби дозвола од клупскиот лекар за настап против Интер

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, иако не доби лекарска дозвола, ќе биде во составот за средбата против Интер во Милано.

Аргентинецот изминатите две недели ги пропушти натпреварите на својот тим поради повреда на раката, но се врати на тренинг и тренерот Ернесто Валверде го вклучи во експедицијата за Милано.

Има шанси Меси да истрча на теренот на „Џузепе Меаца“ но веројатно ќе биде не клупата на резервни играчи.

Барселона без Меси ги победи сите четири натпревари, вклучувајќи го и триумфот против Интер (2:0) на „Камп Ноу“.

Натпреварот меѓу Интер и Барселона се игра утре со почеток во 21 часот.

Извор:МИА

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Србија е нов планетарен шампион во одбојка

Кире Андонов

Јуниорите поразени од Луксембург во Скопје

Трајче Гогов

Мареј забележа втора победа во изминативе 12 месеци

Трајче Гогов

Јан Облак незадоволен од раководството на Атлетико Мадрид поради една причина

Трајче Гогов

Францускиот ракометар Карабатиќ го пропушта Првото Светско првенство во својата кариера

Трајче Гогов

Дембеле размислува за разделба со Барса

Трајче Гогов