Image default
Спорт Фудбал

Манчестер Сити подготвен да плати 500 милиони евра за Лионел Меси

Манчестер Сити подготвен е да активира откупна клаузула од 250 милиони евра за фудбалерот на Барселона, Лионел Меси и да му понуди иста сума за плата во нето износ.

Како што објави шпанскиот весник „Ел Мундо“ поранешниот потпретседател на Барселона, Феран Соријано сега функционер кај „граѓаните“, веќе имал разговор со таткото на Меси и менаџерската агенција што го застапува Аргентинецот.

Меси е во преговори за потпишување нов договор со Барселона, според кој би требало да се зголеми излезната клаузула на 700 милиони евра.

Меси сега има годишна плата од 31 милион евра и е најплатен фудбалер во светот.

Извор:МИА

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Јовановски: Одигравме најслабо сезонава

Трајче Гогов

Бертола победник на Интернационалниот маратон во Охрид

Мурињо ја ужива поддршката на раководството на Манчестер

Македонските кошаркари до 14 години почнуваат со настапите на „Словенија Бол“

Трајче Гогов

Како Зидан уште пред една година го предвиде колапсот на Реал?

Ѓоковиќ прв тенисер со трофеј на секој Мастерс