Image default
Забава

Втор викенд по ред хоророт „Halloween“ го освои бокс-офисот

Универзалниот филм на Блумхаус во кој глуми Џејми Ли Кертис собрал уште 32 милиони долари.

 “Ноќта на вештерките” премина 100 милиони долари во петокот. Филмот заработил 25 милиони долари во странство и вкупно 172 милиони долари ширум светот.

„Ѕвездата е родена” и “Venom” исто така останаа во првите пет. “Ѕвездата е родена” “слета на второто место со 14 милиони долари, што падна само 26 отсто во четвртиот пат. Лејди Гага и музичката драма на Бредли заработи 148 милиони долари. Реномираниот филм достигна 100 милиони долари. Во меѓувреме, “Venom”, темниот суперхеројски филм на Сони со Том Харди, се најде на третото место со 10,8 милиони долари.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Мурал од лименки првпат во Белград

Вања Мицевска

Spice Girls некогаш и сега

Вечер на староградска музика и игра на фестивалот „Илинденски денови“

Трајче Гогов