Image default
Вести Свет

Околу 6.000 луѓе евакуирани во Тибет поради одрон на река

Околу 6.000 лица се евакуирани во Тибет по одрон што ја блокираше една од најголемите реки во регионот, објавија кинеските официјални претставници.

Дел од карпа се урна во длабока клисура низ кој се тече реката Јарлунг Цанго, во близина на едно село.

Засега нема информации за жртви или повредени.

Извор:МИА

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

КСС:Ако најдоа начин да ги покачат платите на министрите, ќе најдат и за нас

Весна Коловска

Џафери на Конференција на Јадранско-јонската иницијатива во Будва

Спасовски: Нема случаи на киднапирање и вадење органи, тоа се дезинформации

Весна Крстева